کتاب خانه تخصصی ادیان و مسیحیت پژوهی
دانلود منابع ادیان و مسیحیت شناسی: فیلم،‌ کتاب، مقاله، پاورپوینت و ...


مدت: هشت دقیقه

در كتاب مقدس زن باعث فریب آدم شد و خدا مجازاتی برای او گذاشت .

[http://www.aparat.com/v/KxwHY]مسیحیت می‌گوید عامل تمام بدبختی‌های بشر زن است به دلیل این که باعث گناه اولیه شده است :
در كتاب مقدس آموزه ای به نام گناه اولیه وجود دارد كه حضرت آدم و حضرت حوا از میوه ممنوعه خوردند از میوه معرفت نیك وبد
وقتی حضرت آدم و حوا از میوه ممنوعه خوردند بین آدم و خدا قهر ایجاد شد و در حقیقت حضرت آدم گناه كرد.كه ما مسلمانها می گوییم كه این گناه نبوده و بلكه ترك اولی بوده استو امر خداوند هم تمر ارشادی بوده نه امر مولوی.
نكته: چرا شما مسیحیان می گویید زن عامل گناه اولیه بوده است چون شما اعتقاد دارید شیطان آمد آدم را فریب دهد آدم چون مرد بودو قوی فریب شیطان را نخورد و شیطان حوا را فریب داد و جنسزن جنس مرد را از بهشت راند و عامل تمام بدبختیها ی انسان زن است .
توتیالیانوس یكی از شخصیت های معروف كلیسا می گوید : ای زن تو باعث شدی كه آن كسی كه شیطان جرات نداشت از روبرو با او مخالفت نماید فریب بخورد و تو باعث شدی پسر خدا به صلیب كشیده شود لذا پیوسته باید لباس سوگ به تن داشته باشی.
یعنی اگر حوا آدم را گول زد كه او از میوه ممنوعه را بخورد ما از بهشت رانده شدیم  و این قهر ایجاد شد و خدا هك مجبور شد پسر خود را بفرستد و به صلیب كشیده شود و تمام بدبختیها به خاطر اشتباه زن استو باید تئجه داشت كه بسیاری از احكام و آموزه های تورات و پولس با توجه به این مطلب می باشد.
و چیزی كه قابل  توجه است اینكه وقتی خدا آدم و حوا را از بهشت طرد میكند خدا ناراحت می شود و همه را مجازات می كند .وقتی زن در ایام عادت ماهیانه قرار میگیرد این مجازات گناه اولیه او است و می گوید به خاطر كاری كه كردی الم و درد تو را زیاد می كنم و علت درد عادت ماهیانه و زایمان به خاطر گناه اولیه زن است.
در لاویان فصل 15 آبه 29 چنین آمده است«چون این گناه را انجام داده او را مجازات می كنم و زن باید كفاره بدهدو جوجه كبوتر یا فاخته را برای این گناه اولیه خود قربانی كند » به عبارت دیگر خانمی كه در ایام خاص دچار سختی ها می شود به خاطر ویژگی خاص فیزیكی جنس مونث است و مجازات می شود برای گناهی كه انجام نداده است.
حضرت حوا این گناه را كرده است و لی مجازات آن را باید یك زن بدهد!!!!
      موجودات دیگری كه خلق شدند و جنس مذكر و مونث دارن و برخی از آنها شرایط خاص دارندآبا آنها هم این گناه را مرتكب شدند.؟
مشكل دیگر اینكه زنی كه این گناه را انجام داد باید نجس باشد در كتاب مقدس طبق سفر لاویان فصل 15ایه19 می گوید« وقتی زن در زمان عادت ماهیانه قرار می گیرد تا هفت روز نجس است  به طوری كه هر كه او را لمس كند تا شب نجس است و به هر چیزی بخوابد نجس باشد و بر هر چیزی كه او بنشیند همه نجس باشد»
در اسلام نمی گوید زن در این ایام نجس است و روایاتی داریم كه اجر های بسیار زیادی برای زن در نظر گرفته می شود و اشاره می كند نه تنها تحمل این رنجها به خاطر گناه نیست بلكه پاداش هایی نیز به او داده می ششود و همچنین  می گوید هر بار كه این اتفاق برای خانمی اتفاق می افتد تمام گناهانش بخشیده شده و آمرزیده شده است. 


طبقه بندی: فیلم، مسیحیت، یهودیت،
برچسب ها: زن عامل گناه اولیه، مجازات گناه اولیه زن، درد زایمان زن مجازات گناه اولیه، عادت ماهیانه زن به دلیل گناه اولیه، مسیحیت و تحقیر زن، جایگاه زن در مسیحیت و اسلام، مقایسه زن در اسلام و مسیحیت،
دنبالک ها: چرا زن به دلیل گناه اولیه باید مجازات شود؟،

اشتراک و ارسال مطلب به:

[ جمعه 29 آذر 1392 ] [ 08:52 ب.ظ ] [ شهاب ] [ نظرات ]

مدت کلیپ:   ۱۱:۵۰


جنگ های صلیبی به دستور پاپ شروع شد و 200 سال ادامه داشت و تعداد زیادی در این جنگ ها كشته شدند - این كلیپ به ناگفته هایی از این كلیپ می پردازد .


[www.aparat.com/v/PI0BJ]

جنگ های صلیبی قسمت دوم:
پس از پایان نخستین جنگ مسیحیان ، مسیحیان سپاهی تشكیل دادند برای فتح مرزهای شامات كه در راه فتح خیلی از شهر های امپراطوری بیزانس كه برسر راه قرار داشت را تاراج كردند و حتی به مسیحیان هم رحم نكردند و به همین علت شهر های مسیحی برای دور ماندن از وحشی گریی های آنها دروازه های شهر را به روی آنان بستند و از بالای دیوار های شهر به آنان جیره ای ناچیز می دادند
فردریك بارباروسا كه در این جنگ از اوامر ارتش آلمان بود تاسف می خورد از اینكه برای نیل به اهداف خود باید  خون مسیحیان را با شمشیر خود بریزد.
یكی از مورخین می نویسد:« هنگام عبور از نزدیكی شهر آوینیون آسیابی را دیدم كه آتش زده شده و می سوخت و قدری دورتر شعله های آتش چند روستا دیده میشد در تاكستان سربازان در ختان زیتون و انگور مردم را قطع می كردند از یكی از دهات گذشتیم كه غارت شده بود مردم فقیرش در خانه های محقر به حال فلاكت باری در كنار افراد خانواده خود كه در حال جان دادن بودند نشته بودند و در این حال عده ای سوار را دیدم كه دام ها و اشیاء غارت شده را می بردند صدای دختران و زنان ربوده شده از دور شنیده میشد»
در سال 1181 جنگجوی مسلمان به نام صلاح الدین ایوبی در مصر سلسله ایوبی را تشكیل داد كه او فرمانده نظامی ورزیده ای بود كه سپاه مسلمانان را متحد كرد.و توانست سپاه صلیبی را در جنگی در هم بكوبد وقصر ها و پایگاه های مسیحیان را به دست گیرد.
او بیت المقدس را محاصره كرد و توانست با منجلیق های بزرگ دیوارهای شهر را فرو بریزد و چون سربازان صلیبی از حمایت مردم شهر محروم بودندشكست خوردند و پس از فتح بیت المقدس از انتقام گیری خود داری كرد و غارت كردن را ممنوع و اجازه خروج صلیبیون همراه با اموالشان را داد.
 با فروكش كردن جنگ در بیت المقدس مرزهای جنگ به مرزهای شامات رفت و ریچارد توانست شهر ربكا را محاصره نمایدو اصرار داشت كه بزرگان شهر به قرارداد تسلسم عمل كنند و چون بزرگان كندی كردند او هم گردن 2500مسلمان اسیر را زد این عمل او به حدی زشت بود كه حاضر شد خواهر خود را به عقد برادر صلاح الدین درآورد تا جنگ پایان یابد.
همچنین در قسطنطنیه صلیبیون مسلمانان در حال نماز در مسجد را به آتش كشیدند و شروع به غارت شهر كردند.
در آخرین نبرد هم صلیبیون به كاروان تجاری مسلمانان حمله كرده و 19 تن از آنان را كشتند و چند شهر مسلمانان را به تاراج بردند اما نتوانستند بیت المقدس را فتح كنند.
در سال1291مسلمانان شهر عكاء را تصرف كرده و این پیروزی به مجموعه  9 جنگ صلیبیان پایان داد جنگی كه با سخنان پاپ شروع شد و 200 سال طول كشید.
مسیحیان طی این جنگها با تمدن اسلامی آشنا شدن و بسیاری از كتب درجه یك مسلملنان را به اروپا بردند و پس از تاسیس اولین دانشگاه خود از كتب مسلمانان استفاده كردند. و اروپاییان را اولین بار با كاغذ، باروت، قطب نما و طرز كار كردن با آنها آشنا كرد از میان كتاب های مسلمانان كتاب های فلسفی، پزشكی، دارو سازی،نجوم و ریاضیات بیشتر مورد توجه بود و تعدادی از آثا ابن سینا، رازی و فارابی ترجمه شد و شمارش 0-9 از طریق این جنگها به اروپا رفت و مورد استفاده وسیعی قرار گرفت.
 اروپاییان یاد گرفتن برای شیرین كردن غذا علاوه بر عسل های طبیعی می توان از نیشكر استفاده كردو به دلیل این كه با مسلمانان مدتی زندگی كرده بودند یاد گرفتند كه به حمام بروند كه این كار با استفاده از صابونها و عطر های محلی انجام می گرفت و حتی خیلی از آنها بعد از برگشت به اروپا هم این عادت خود را ترك نكردند.و یاد گرفتند از شیشه عدسی محدبی بسازند كه به عنوان عینك می توانند از آن استفاده كنند و فهمیدند علت عقب ماندگی ‌آنان حكومت كلیسا ست كه از پیشرفت آنان جلوگیری می كند.
این جنگها باعث نوزایی فرهنگ غرب و خمود گرایی ایران شد چون درگیر حمله مغول شدند و دراثر ضعف و نزاع های درونی  اقتدار خود را كه به وسیله اسلام به دست آورده بودند را از دست دادند.

طبقه بندی: مسیحیت، فیلم،
برچسب ها: جنگ های صلیبی، بهداشت مسیحیان و اسلام، تاثیر جنگ های صلیبی در بهبود فرهنگ مسیحیت،
دنبالک ها: جنگ های صلیبی خشونت یا محبت،

اشتراک و ارسال مطلب به:

[ جمعه 29 آذر 1392 ] [ 07:51 ب.ظ ] [ شهاب ] [ نظرات ]

مدت کلیپ:  ۷:۲۱
در مسیحیت امروزه رایج است هر مسیحی دیدار روح القدس را برای دیگران بگویید این شهادت درباره دیدار روح القدس است اما نكاتی عجیب در این شهادت وجود دارد.

[http://www.aparat.com/v/4VacU]


 
دیدن روح القدس:
كسانی هستند كه ادعا می كنند روح القدس را می بینند یا در آنها حلول كرده یا او را لمس می كنند.
ابتدا توضیحی در مورد روح القدس: روح القدس یك حقیقت است كه مسیحیان آن را یكی از اقانیم سه گانه و یكی از شخصیت های خدا می دانند. در اسلام مشهور است كه حضرت جبرائیل علیه السلام روح القدس است كه واسطه وحی است. اما در اسلام روح القدس را خدا نمی دانند.
پولس می گوید: وقتی مردی با قدرت روح القدس به زبان‌ها تكلم می كند باید مفهوم باشد و گرنه چه فایده دارد كلامی بگویم كه نامفهوم است»
با این سخن معلوم می گردكه اصول اولیه حلول روح القدس صرفا بالا و پایین پریدن نیست كاری كه الان در مسیحیت تبشیری انجام می گیرد و كار این افراد جز برای ریا نیست و بیشتر به وسیله تلقین است و حتی قابل آزمایش است. و نشانی از معجزه بودن ندارد چون معجزه قابل تعلیم نیست و حتی نباید فراتر از آن قابل انجام باشد.
فایده استفاده از تلقین ها چیست؟
شخص با این تلقین ها تصور می كند راهی كه میرود درست است و خیلی از فرقه هااز آن استفاده می كنند و سعی می كنند در حقانیت خود شخص را به خودش واگذار كنند و خیلی وقت ها موفق هم می شوند و یكی از مشخصه های مسیحیت تبشیری این است كه عقل را بگذار كنار و با الهام و رویا و ... وارد فضای ما شو و به طوری كه هنگام دلیل خواستن در مورد كارها می گویند ایمان لازم است نه دلیل و دیگر سنجشی برای عقل در نظر نمی گیرند البته باید  توجه داشت كه ما در روایات خود داریم كه شیطان به اولیاء خود وحی میكند و ممكن است شخصی كه در این مجالس تلقین میكند خود شیطان باشد.
طبقه بندی: فیلم، صوت، مسیحیت،
برچسب ها: عطیه تکلم به زبان ها، عطایای روح، تکلم به زبان‌ها، نقد عطیه تکلم به زبان ها، برنامه راه و بیراه،
دنبالک ها: شهادت روح القدس،

اشتراک و ارسال مطلب به:

[ جمعه 29 آذر 1392 ] [ 07:46 ب.ظ ] [ شهاب ] [ نظرات ]

مدت زمان کلیپ:
۴:۰۹

سوالاتی از مسیحیان - چرا در كتاب مقدس آمده است زن از دنده چپ مرد خلق شده است ؟


[http://www.aparat.com/v/18sRi]محتوا:


در فرهنگ ما اگر مطلبی مطرح می گردد مبنی بر این که زن از دنده چپ مرد آفریده شده است این مطلبی است که از یهود وارد اسلام شده است.
در روایت آمده که شخصی نزد امام صادق علیه  السلام آمد و از حضرت پرسید مردم اطراف ما موضوعی را مطرح می کنند و می گویند حوا از دنده چپ آدم خلق شده است؟
امام در جواب فرمودند: چرا مردم این حرف را می زنند مگر خدا توان نداشت همان طوری که آدم را آفرید حوا را هم بیافریند؟  و این حرف را بهانه افراد هرزه قرار می دهند که بگویند وقتی مردی با زنی ازدواج می کند انگار با جزئی از تن خود ازدواج کرده و ما را سرزنش کنند. خداوند بین ما و کسانی که این حرف ها را می زنند داوری کند.
حال سوال این است این اندیشه که زن از دنده چپ مرد آفریده شده از کجا نشات گرفته ؟
در سفر پیدایش فصل 2 آیه 12 ماجرای خلقت حضرت آدم و حوا ذکر شده است که می گوید:
«خداوند خوابی گران بر آدم مستولی کرد تا بخفت و یکی از دنده هایش را گرفت و گوشت در جایش پر کرد و خداوند خدا آن دنده ای را که بر گرفته بود زنی را خلق کرد و وی رابه نزد آدم آورد.»
سوال: چرا معتقدید زن از دنده چپ خلق شده؟ آیا این ادعا مقام زن را کاهش نمی دهد؟ آیا از نظر علمی این قابل قبول است؟

طبقه بندی: فیلم، یهودیت، مسیحیت،
برچسب ها: زن، خلقت از دنده چپ، زن در تورات، تحقیر زن در تورات، چرا زن در مسیحیت تحقیر شده است؟، خلقت مستقل زن در اسلام، خلقت زن از دنده چپ در تورات،
دنبالک ها: سوالاتی از مسیحیان - چرا زن از دنده مرد خلق شده است ؟،

اشتراک و ارسال مطلب به:

[ جمعه 29 آذر 1392 ] [ 07:12 ب.ظ ] [ شهاب ] [ نظرات ]
پاور پوینتی که در اینجا به شما عزیزان تقدیم می‌کنم مشخصات برخی از کتاب‌هایی است که گاه در کلاس معرفی می‌شوند. در این مجموعه اسلاید مشخصات کامل این کتاب‌ها برای شما بیان می‌شوند.
این پاورپوینت همیشه در حال به روز رسانی است.
طبعا این که هر کتابی که در این مجموعه معرفی شده چه کاربردی دارد،‌ را شما باید سر کلاس در بین تدریس و به فراخور بحث دریافت کرده باشید.

دانلود پاورپوینت کتاب شناسی مسیحیت و یهودیت برای مطالعات اولیه


در زمینه کتاب ها اگر پیشنهاد یا سوالی داشتید در بخش نظرات همین مطلب مطرح کنید.طبقه بندی: پاورپوینت، مسیحیت، یهودیت،
برچسب ها: کتاب شناسی مسیحیت و یهودیت، منابع مسیحیت، دانلود منابع یهودیت و مسیحیت، دانلود کتاب، ماخذ شناسی،

اشتراک و ارسال مطلب به:

[ چهارشنبه 27 آذر 1392 ] [ 06:34 ب.ظ ] [ شهاب ] [ نظرات ]
کتابی که در این پست برای شما عزیزان معرفی می‌کنم، مجموعه سوالاتی است که از عزیزان مسیحی پرسیده شده است.

این کتاب با تصاویر و صفحه آرایی جذاب و زیبا، به صورتی مختصر و مفید در زمینه های مختلف مسیحیت را به چالش می‌کشد. کسانی که در اطرافیان خود با اشخاصی مواجه می‌شوند که به سمت مسیحیت کشانده شده‌اند، می‌توانند این کتاب را تهیه کرده و به آنان هدیه نمایند.

ویژگی‌های کتاب شناختی این اثر به شرح زیر است:
   
شما هم بخوانید‮‬‬‮‬ ...‮‬‏‫: گفتگوی صمیمانه با ایمان‌داران مسیحی‮/ مولف سیدمحمدرضا طباطبایی.‮
پدیدآور   
طباطبایی، سیدمحمدرضا، ‏‫۱۳۵۴

تاریخ اثر    ، ۱۳۹۱
موضوع   
    مسیحیت -- دفاعیه‌ها و ردیه‌ها
   
    مسیحیت -- عقاید
شرح    ۷۲ص.‮‬‏‫: مصور (بخشی رنگی).  ‮
ناشر   
قم: حوزه علمیه قم، مرکز مدیریت، انتشارات
شابک    ‭9789642638680
شماره بازیابی دیوی    ‭۲۳۹‭‮
شماره بازیابی کنگره    ‭‮‭BT۱۱۰۵ ‏‫‬‮‭/ط۲ش۸ ۱۳۹۱‮
شماره کتابشناسی ملی    ‭۲۹۰۰۸۴۱


برای خرید کتاب می‌توانید آن را از انتشارات مرکز مدیریت حوزه علمیه قم تهیه نمایید:


آدرس:
قم: خیابان حضرتی ، مدرسه عالی دار الشفاء
تلفن:
025-37740971-37748383
فاکس:
37748383

طبقه بندی: کتاب، یهودیت، مسیحیت،
برچسب ها: کتاب نقد مسیحیت، گفتگویی صمیمانه با ایمانداران مسیحی، شما هم بخوانید، نقد تثلیث فدا الوهیت مسیح، سوالات مسلمان از مسیحی،
دنبالک ها: شما هم بخوانید،‌ گفتگوی صمیمانه با ایمانداران مسیحی،

اشتراک و ارسال مطلب به:

[ چهارشنبه 27 آذر 1392 ] [ 06:17 ب.ظ ] [ شهاب ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم.

1. انتشار محتوای پست های رمز دار این سایت در اینترنت مجاز نیست.
2. در صورت مشکل در دانلود و دریافت فایل ها، نخستین پست وبلاگ را بخوانید تا راهنمایی شوید.
3. پاورپوینت هایی را دانلود کنید که مبحث آن را به صورت حضوری در کلاس گذرانده اید. در غیر این صورت ممکن است برخی از محتوای پاورپوینت ها برای شما کارایی لازم را نداشته باشد.
4. از شاگردان عزیز، کسانی که در زمینه طراحی گرافیک،‌ طراحی پاورپوینت، تدوین فیلم و کلیپ، مقاله نویسی، ویرایش، ترجمه، وبلاگ نویسی و ... مهارت داشته و آمادگی همکاری دارند، تقاضا می کنم تا در صورت تمایل از طریق ایمیل یا بخش نظرات اعلام کنند.
برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت روز افزون دارم.
نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

Powered by WebGozar

امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic