کتاب خانه تخصصی ادیان و مسیحیت پژوهی
دانلود منابع ادیان و مسیحیت شناسی: فیلم،‌ کتاب، مقاله، پاورپوینت و ...
یکی از موضوعات شگفت انگیز، این است که کتاب مقدس برای حضرت مسیح علیه السلام قائل به نسب و پدر شده است. برای این نسب نیز دو شجره نامه در انجیل متی و لوقا ذکر می کند که با یکدیگر تناقضاتی دارند.
در این برنامه کوتاه شما مستنداتی را در نسب مسیح و تناقضاتی که در این شجره نامه وجود دارد مشاهده خواهید کرد.

[http://www.aparat.com/v/hAW4N]نسب نامه حضرت مسیح علیه السلام در کتاب مقدس:

از بینندگانی که همراهی  میکنند با برنامه کمال تشکر را داریم این ایام ایام عید و شادی است که به شما تبریک میگوییم  ایام ولایت علی بن ابی طالب و عید سعید قربان و منتظر تماسهای شما هستیم به خصوص عزیزان مسیحی که انشا الله به بر خی از سوالات توجهی داشته باشند و پاسخی برای آنها داشته باشند تا بتوان به نوعی در این مسئله صحبت بیشتر ی انجام داد یکی از مسائلی که می توان به نوعی مطرح کرد اینکه  وقتی نسب حضرت عیسی را در کتاب مقدس ملاحظه می­کنیم یک ابهامی دارد در اول انجیل متی حتی تیتر زده به نام نسب نامه مسیح و اینگونه نوشته است:« كتاب نسب نامة عیسی مسیح بن‌داود بن‌ابراهیم:‌  ابراهیم اسحاق را آورد و اسحاق یعقوب را آورد و یعقوب یهودا و برادران او را آورد. و یهودا فار‌َص و زار‌َح را از تامار آورد و فار‌َص حصرون را آورد و حصرون‌ اَرام را آورد. و اَرام عمیناداب را آورد و عمیناداب نَحشون را آورد»

دو سه نفری که در آخر آورده در مورد یعقوب را هم بخوانید

  «و ایلیهود ایلعاز‌َر را آورد و ایلعاز‌َر متّان را آورد و متّان یعقوب را آورد. و یعقوب یوسف شوهر مریم را آورد كه عیسی مسمی به مسیح از او متولّد شد.»

یعنی ما میگیم نسبت نامشروعی که عزیزان مسیحی در کتاب مقدس به مسیح می زنن بر اساس همین است یعنی حضرت مریم شوهری داشت به نام یوسف که حضرت عیسی از او متولد شد از طرفی عزیزان مسیحی میگویند و اعتقاد دارند حضرت مریم توسط روح القدس باردار شد و به یوسف نجار فقط نامزد بوده است و لی کتاب مقدس میگوید که او پسر یوسف است و این پارادوکس و تناقضی است که از طرفی بپذیریم حضرت مسیح پدری نداشته اند و از طرف دیگر کتاب مقدس نسب او را در جایی به 41 نفر و در جای دیگر به 26 نفر میرساند .

من قبلا که مطالعه متی نکرده بودم فکر میکردم علی القاعده اگر بخوان نسبی برای مسیح ذکر کنند باید طوری ذکر کنند که به مادر حضرت یعنی حضرت مریم منتهی بشه چون حضرت مسیح پدری نداشتند و به وسیله روح القدس فرزند به دنیا آمده است ولی وقتی انجیل متی را خواندم دیدم یک نسب 26نفری آورده است ووقتی میخواهند به حضرت مسیح برسد یک دفعه می گوید و یعقوب ، یوسف همسر مریم را آورد که عیسی مسمی به مسیح از او متولد شد. واقعا تعجب کردم اگر فقط نامزد بودند چرا نسب ذکر می شود تا شوهر حضرت مریم در حالی که عیسی ربطی به یوسف نداشته است.

و حال من می خام اوایل نسب ایشان را ، چون در شماره سه گفت یهودا فارص و زارح را از تامار آورد را مورد بررسی کنم

اگه موافق باشید من یک  تناقض دیگه را بیان میکنم و بعد بریم سر مسئله بعدی، این در انجیل متی بود که نسب را به 26 نفر ذکر می کند واما در انجیل لوقا 41 نفر را در نسب ذکر می کند یعنی یک جا تا نسب به حضرت داود برسد 26 نفر و در جای دیگر 41 نفر ذکر شده که ظاهرا انجیل متی حوصله ذکر آنها را نداشته است

حالا باز جالب است باز در این سلسله ها هم تناقض وجود دارد یک جا نسب را به سلیمان میرساند و در جای دیگر که نسب ها را ذکر می کند به ناتان برادر سلیمان میرسد یعنی پارادکس های اینجوری هم وجود دارد  وقتی کلام کلام روح القدس است نباید حتی یک تناقض هم در آن و جود داشته باشد یک موقع می گیم این دشواری فهم است و برای یک مسلمان درک آن مشکل است که می پذیریم گاهی مسئله تناقض است یعنی اختلاف فاحش است مثلا در قرآن در یک جا میگه جان انسانها را فرشتگان می گیرند و در جای دیگر می گوید خدا این کار را می کند و در جای دیگر می گوید ملک الموت این کار را انجام میدهدو می گوید این تناقض است ما می گوییم این تناقض نیست خدا به ملک الموت دستور می دهد و او فرشتگان را مامور جان گرفتن می کند؛ ولی در مورد نسب نمی توان گفت یک بار به سلیمان میرسد و یک بار به ناتان میرسد مگر یک نفر چند بار به دنیا آمده است و این فرد بالاخره یک بار به دنیا آمده!!

 ولی نکته ای که واقعا برای من سوال شده است و دوست دارم یک نفر به من جواب بدهد که این قضیه برا ی من آشکار شود میگوید یهودا فارص و زارح را از تامار به دنیا آورد و کسی که در سلسله نسب مسیح آمده در عهد عتیق پیدایش 28:28-6مینویسد: «و یهودا زنی مسمی به تامار برای نخستزادة خود عیر گرفت. و نخستزادة یهودا عیر در نظر یَهُوَه شریر بود و یَهُوَه او را بمیراند چون یهودا او را بدید وی را فاحشه پنداشت زیرا كه روی خود را پوشیده بود. پس از راه به سوی او میل كرده گفت: “بیا تا به تو درآیم.” زیرا ندانست كه عروس اوست.  »

اینجا یک مطلبی قابل ذکر است عده ای اشکال میگیرند و میگن که هرکس پوشیه میزند فاحشه است درحالی که جایی که تامار ایستاده بوده جایی بوده که محل ایستادن فاحشه ها بوده است و همین طور پوشیه زدن در مورد خیلی از زنان پیامبران دیگر هم اجرا می شده است مانند حضرت ساره و زنان دیگر پیامبران

 اگر به آرشیو برنامه مراجعه کنند چندین برنامه در این مورد وجود دارد که در انجا ثابت شد که حجابی که کتاب مقدس به ان اشاره می کند پوشیه ونقاب است.

و در اینجا میگه که یهودا به عروس خود علاقه مند می شود او را نشناخت  و متوجه این مطلب هم نمیشود.و با او عمل نامشروع انجام میدهد و فرزند دار می شود وبعد می گوید «و چون وقت وضع حملش رسید اینك تو أمان در رحمش بودندو او را فارص نام نهاد»

یعنی یک دوقلو داشته که یکی را فارص و یکی را زارح نام نهاد و همین ها دقیقا در شماره 3 انجیل متی آورده که« و یهودا فار‌َص و زار‌َح را از تامار آورد و فار‌َص حصرون را آورد» یعنی فارص جزء اجداد حضرت مسیح قرار می گید و شما چطور می توانید این را قبول کنید که حضرت مسیح که خداست و فرزند خداست از نسلی ناپاک به دنیا آمده باشد؟.

 که در کتاب تثنیه فصل 23 آیه  2 می گوید « حرام‌زاده‌ای‌ داخل‌ جماعت‌ خداوند نشود، حتی‌ تا پشت‌ دهم‌ احدی‌ از او داخل‌ جماعت‌ خداوند نشود.»

اما این تصویر را ببنید که  جمع بندی در مورد ماجرا  یهودا و عملی که با عروس خود انجام  می دهد. و اینکه شخصی به دنیا می آید به نام فارص که حضرت مسیح نعوذ بالله نسب شون می رسد به این شخص از راه زنای با محارم.

سوال این است آیا شما واقعا حضرت داوود و سلیمان و عیسی را با این اجدادی که برای آنها ذکر می کنید واقعا نعوذ بالله از فرزندان زنا می دانید یا باید  بگید که کتاب مقدس را قبول دارید و اینها را فرزند زنا میدانید یا بگید کتاب مقدس را قبول ندارید.!!

نمودار را ملاحظه کردید ، یکبار دیگر از استاد عباسی می خواهیم آن را مطرح کند

اینجا بحث یهودا وتامار است که نتیجه این ان دو فرزند میشود

البته در بررسی که کردیم  هشت تا مورد ولد زنا در نسب حضرت مسیح و جود دارد.

 و تصور نمیکنم اگر کسی که دشمن مسیحیت است اگر می خواست مطلبی را در کتاب مقدس بیاورد یا نکاتی را بیاورد که اهانتی به حضرت مسیح کند بیشتر از این می توانست توهین کند.

یعنی در همان انجیل متی در عهد جدید اول که شروع میشود نسب نامه عیسی مسیح است و بلافاصله در نسب نامه عیسی مسیح آورده می شود اسامی افراد آورده میشود و در بین اینها هشت نفر هستند که طبق نقل انجیل متی زنا زاده هستند و همون اول، خدا یا فرزند خدایی را معرفی می کند که هشت نفر از اجداد او نامشروع هستند.

سوال را مجدد می پرسیم: آیا ما به کسی که پسر خدا نیست و خدا نیست و یک پیغمبر است اما معصوم از خطا هست و این اتهامات در او نیست ، به این شخص معتقد باشیم بهتر است یا به کسی که  فرزندخدا و خود خداست ولی از نظر شخصیتی اینقدر به او تهمت بزنیم و او را تخریب کنیم و نابود کنیم؟

اگر یک بار دیگر لطف کنید تصویر مانیتور را نشون بدید توضیح می دهم که زنای یهودا با تامار که عروس خودش است که نتیجه ان می شود یک دوقلو به نام های فارص و زارح که از فارص به نقل متی دو پسر دارد به نام های سلیمان میرسد  به یوسف نجار می رسد که شوهر حضرت مریم که مادر حضرت  عیسی مسیح که حالا نمیدانیم نقش یوسف نجار در این میان چی هست؟

 یا اینکه از  ناتان که این هم می آید و به عیسی مسیح  میرسد.

بنابر این فارص که از داوود به دنیا می آید یکی از کسانی است که از زنای یهودا و تامار به وجود آمده پس پدر فارص و زارح هم پدرش بوده هم پدر بزرگش و مادرشون هم مادرشون بوده و هم زن برادرشون چون عروس این خانواده بوده.

 


پیاده سازی و تایپ: ز . فضلی.

 

 
طبقه بندی: مقاله، فیلم، مسیحیت،
برچسب ها: فارص، زارح، تناقضات شجره نامه حضرت مسیح علیه السلام، شجره نامه مسیح در انجیل متی و لوقا، زنای یهودا و تامار،

اشتراک و ارسال مطلب به:

[ یکشنبه 29 دی 1392 ] [ 01:29 ب.ظ ] [ شهاب ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم.

1. انتشار محتوای پست های رمز دار این سایت در اینترنت مجاز نیست.
2. در صورت مشکل در دانلود و دریافت فایل ها، نخستین پست وبلاگ را بخوانید تا راهنمایی شوید.
3. پاورپوینت هایی را دانلود کنید که مبحث آن را به صورت حضوری در کلاس گذرانده اید. در غیر این صورت ممکن است برخی از محتوای پاورپوینت ها برای شما کارایی لازم را نداشته باشد.
4. از شاگردان عزیز، کسانی که در زمینه طراحی گرافیک،‌ طراحی پاورپوینت، تدوین فیلم و کلیپ، مقاله نویسی، ویرایش، ترجمه، وبلاگ نویسی و ... مهارت داشته و آمادگی همکاری دارند، تقاضا می کنم تا در صورت تمایل از طریق ایمیل یا بخش نظرات اعلام کنند.
برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت روز افزون دارم.
نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

Powered by WebGozar

امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات