کتاب خانه تخصصی ادیان و مسیحیت پژوهی
دانلود منابع ادیان و مسیحیت شناسی: فیلم،‌ کتاب، مقاله، پاورپوینت و ...


ناگفته های مسیحیت
برنامه شماره چهل و ششم:1392.07.09* نگاهی نو به مسیحیت 46 - * حجت الاسلام عباسی - حجت الاسلام طباطباییپاسخ به شبهات دینی


کلیدواژه‌های برنامه:‌
کشتی یعقوب با خدا، حجاب زن، غیرت ابراهیم، نفرین الیشع، راز فرشتگان، خشونت و محبت، انتقال نبوت، اسحق، نبوت دزدی یعقوب، عیسو، سوال یازدهم و دوازدهم، نسب مسیح، یوسف نجار، تناقضات در نسب نامه مسیح،‌ نسب مسیح در لوقا و متی، زنای یهودا، تامار، فارص، زارح، دختران لوط، سلیمان، ناتان، توهین مسیح به مریم،  مادر مسیح.


دانلود متن کامل و پیاده شده برنامه

پیاده سازی و تایپ: پور محمدی.


بسم الله الرحمن الرحیم
متن برنامه 46 ناگفته های مسیحیت
مجری حجت السلام و المسلمین آقای عباسی
کارشناس حجت السلام و المسلمین آقای طباطبایی
آغاز برنامه با بیانات حجت السلام و المسلمین آقای عباسی بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین انه خیر ناصر و معین. عرض سلام و ادب و سلام و احترام خدمت همه شما بینندگان  عزیز و گرامی شبکه ولایت امیدوارم هرجای این عالم که هستید اوقات خوبی را سپری کرده باشید . شب عید قربان و شب رحمت و  مغفرت الهی بعد از مراسم دعای عرفه و روز عرفه که همه مومنین این دعا را زمزمه کردند خوشا به حال شما مومنین عزیز که روز عرفه خود را با دعای عرفه ابا عبدالله  الحسین(ع) سپری کردید. عید سعید قربان و عید سعید غدیر را پیشاپیش تبریک عرض می کنم.  و از امشب  که دهه ولایت و ایام ولایت آقا امیر المومنین آغاز می شود امیدواریم برنامه خودتان برنامه های ناگفته های مسیحیت را دنبال بفرمایید و تشکر از پیامک ها  از انتقاد ها و پبشنهاد های بینندگان تا برنامه به نحو احسنت ارائه شودپیامک های فروانی از هفته های گذشته  و جلسات گذشته به دست ما رسیده در مورد تصویر نظر دادید شما عزیزان . دوستان تصویر هفته گذشته را نشان دهند و با هم ببینیم وتصویر ویژه این هفته راببینید: کلیپ 007 تصویر برنامه گذشته بینندگان ببینند بعد در خدمت شما هستیم.  تصویر ویژه هفته گذشته( تابلو ورود به یک کلیسا: کشتی با خدا یک شنبه ساعت 10:30 صبح)
       پیامک بینندگان : با سلام کلیسا می خواهد ببیند که آیا باز هم انسان دیگری مثل حضرت یعقوب می تواند خدا را  زمین بزند.  دوست دیگری پیام دادند: با سلام و خسته نباشید چنین چیزی امکان ندارد بتوان با خدا کشتی گرفت. عزیز دیگری: سلام مسیحیتی که حضرت ابراهیم را  نعوذ باالله ترسو و بی خیر و حضرت داوود را یک خونخوار معرفی کرده طبیعی است، خدایشان هم این طوری دارای جسم، بی قدرت و ضعیف باشد که بنده اش با وی کشتی گرفته و از او باج خواهی کند. با تشکر از برنامه خوبتان (مریم ملکی از بناب)
     یک پیامک دیگر را تقدیم کنم، عزیز دیگری پیام دادند: با سلام وقتی حضرت یعقوب در کشتی با خدا پیروز می شود لابد دیگران نیز می توانند از خدا امتیاز گرفته و هر عملی را آزادانه انجام دهند. این بخشی از پیامک های شما بینندگان عزیز است. در رایطه با تصویر هفته قبل که کشتی را با خدا را در روز یک شنبه راس ساعت 10:30 صبح برایش زمان گذاشته و دعوت کرده بود برای کشتی گرفتن یا خدا.
اما دوستان عزیزتصویر ویژه این برنامه تصویر 001 را با هم ببینیم بر می گردیم همراه جناب استاد طباطبایی خدمتتان هستیم.
تصویر این هفته: تابلو ورودی یکی از کلیساهای مشهور اروپا. ترجمه آن: هرگز هیچ تخفیفی برای مجازات گناهان وجود نخواهد داشت.
خوب همان طور که مشاهده فرمودید تصویر این هفته برنامه ناگفته های مسیحیت تصویر ویژه از کلیساها که ما به هرحال هر جلسه یک تصویر را تقدیم شما می کنیم و شما پیامک می دهید و ما وعده کردیم خدمتتان که اگر عزیزی ده برنامه نظر خودش را اعلام کند در قرعه کشی ما و در هدیه ای که ما خدمت بینندگان عزیز می دهیم حتما سهیم خواهد شد به قید قرعه. ما برنامه را آغاز کردیم اما به هر حال خدمت دوست عزیزم استاد طباطبایی هستیم ایشان گپ و گفتی با شما داشته باشند گرچه اقتضا می کرد که ابتدای برنامه اما در خدمت استاد طباطبایی هستیم.
 حجت السلام و المسلمین آقای طباطبایی: بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم خدمت حضرت عال جناب آقای عباسی عزیز. سلام و عرض ادب دارم و همچنین خدمت کلیه بینندگان عزیز شبکه جهانی ولایت در هر کجای گیتی که هستید موفق و مویدباشید و روز خوبی را داشته باشید، عید زیبایی را داشته باشید، امیدوارم که تمام آن رحمت الهی را بتوانیم در این روز مبارک جلب کرده باشید نسبت به بعد مادی و معنوی خودتان. در جلسه قبل شما غیبت داشتید، استاد عباسی در سفر بودید و ما از فرصت سوء استفاده کردیم. 
حجت السلام و المسلمین آقای عباسی: با تشکر از شما جور ما را شما بالاخره کشیدید.
حجت السلام و المسلمین آقای طباطبایی: برای تصویری که ملاحظه کردند بینندگان عزیز مخصوصا در مورد تصویر ویژه، برنامه گذشته که کشتی حضرت یعقوب (ع) با خدا است و من کتابی را ملاحظه کردم از پائولوکوئیلو که نویسنده مشهوری است و آثار ایشان در شمارگان بسیار گسترده ای در کشور ما منتشر می شود. من اسم نمی برم یکی از کتاب های ایشان یک جایزه یک میلیون دلاری گرفت یکی از رمان های ایشان است و مهمترین بحث این کتاب که خیلی شاخص بوده و به خاطرش این جایزه را دریافت کرده توجیه ماجرای توجیه کشتی حضرت یعقوب(ع) با خدا.
حجت السلام و المسلمین آقای عباسی: که ما جرا را خلاصه یک جوری عادی جلوه داده.
حجت السلام و المسلمین آقای طباطبایی: که بعد خاصی به آن داده یعنی وقتی که چنین اشتباهاتی که باشد باید چنین جایزه هایی بدهند برای توجیه چنین مسئله ای.
حجت السلام و المسلمین آقای عباسی: اگر من هم جای آن ها بودم این جایزه را به چنین شخصی می دادم. که این ماجرا را توجیه کند چنین اشتباهاتی را پوششی برایش قرار دهد. به هر حال بینندگان عزیزبرداشت خود را نسبت به برنامه هفته گذشته و تصویری که این هفته برای شما پخش کردیم. به هر حال بحث تخفیف مجازات که بدانید هیچ تخویفی وجود ندارد گناهان حالا این یک نوع تهدید به حساب می آید.
حجت السلام و المسلمین آقای طباطبایی: در حقیقت آموزه نجات که گناه اولیه بر دوش تمام بشر و به هیچ وجه آمرزیده نخواهد شد مگر این که شخص ایمان به مسیح،توبه و عمل صالح.
حجت السلام و المسلمین آقای عباسی: عذر خواهی می کنم جناب آقای طباطبایی ما یک میان برنامه ای کوتاه ببینیم برمی گردیم مجدد خدمت شما و بینندگان شما هستیم.
در میان برنامه چند حدیث از معصومین(ع) پخش شد.
قال علی (ع): راس العقل بعد الایمان، التودد الی الناس و اصطناع الخیر الی کل بر و فاجر
امام علی(ع) فرموده اند: اوج عقل بعد از دین داری دوستی با مردم،نیکی کردن به هر انسان خوب و بد است.
قال الصادق(ع): احب إخوانی الی من اهدی عیوبی الی
امام صادق فرمودند: بهترین دوست و برادرم کسی است که عیب هایم را به من هدیه دهد.
قال علی(ع): صله الرحم توجب المحبه و تکبت العدو
امام علی(ع) فرمودند: صله رحم محبت آور است و دشمنی را از بین می برد.
قال علی(ع): خالِطُوا النَّاسَ مُخالَطَهً إن مُتُّم مَعَها بَكَوا عَلیكُم و إن عِشتُم حَنُّوا إلیكُم
امام علی(ع) فرمودند: با مردم آن گونه معاشرت کنید که اگر از دنیا رفتید بر شما اشک ریزند و اگر زنده ماندید با اشتیاق سوی شما آیند.
قال الصادق(ع): ثلاث تورث المحبه الدین و التواضع و البذل
امام صادق(ع) فرمودند: سه چیز است که محبت می آورد قرض دادن، فروتنی و بخشش
قال علی(ع): لا یجد عبد طعم الایمان حتی یترک الکذب هزله وجده
قال علی(ع): افْعَلُوا الْخَیْرَ وَلاَ تَحْقِرُوا مِنْهُ شَیْئاً، فَإِنَّ صَغِیرَهُ كَبِیرٌ وَقَلِیلَهُ كَثِیرٌ
امام علی(ع) فرمودند: کار خیر را انجام دهید و چیزی از آن را دست کم نگیرید زیرا کوچک آن بزرگ است و کم آن بسیار.
حجت السلام و المسلمین آقای عباسی: خوب بینندگان عزیز ممنونیم از همراهی شما با برنامه خودتان برنامه ناگفته های مسیحیت، به هرحال چند دقیقه ای را به خاطر اشکالی که در صدا وجود داشت ما یک تنفسی گرفتیم و الان در خدمت شما هستیم. جناب آقای طباطبایی هفته گذشته که ما نبودیم خلاصه حسابی طوفان به پا کرده و یک سری سوالات جدی  را که در ذهن بسیاری از بینندگان، در ذهن مسلمانان در طول تاریخ بوده نسبت به مسیحیت و دلشان می خواسته این سوال ها جواب بگیره ایشان پیگیری کردند و این ها را مطرح کردند. حدود ده سوال را ظاهرا جناب آقایی استاد طباطبایی پی گیری کردند. من فقط برخی از آن ها را خدمتتان مرور داشته باشم. مثل این که بحث سوال پنجم این بود که آیا واقعا مانند آن چه که کتاب مقدس گفته در میان همه زنان حتی یک زن خوب هم وجود ندارد. این حرفی است که کتاب مقدس می زند یا چرا به دستور پولس مبنی بر رعایت حجاب عمل نمی کنید. این سوال هایی که عرض کردم خدمتتان مثلا قرنتیان 11 : 1و2 اگر زنی در جلسه ای با سربرهنه دعا یا عبادت کند به شوهرش بی احترامی کرده است. زیرا زن با پوشاندن سر خود اطاعت خود از شوهرش را نشان می دهد. اگر زن نمی خواهد سر خود را بپوشاند باید سرش را بتراشد و اگر از این عمل خجالت می کشد، پس باید سر خود را بپوشاند، اما مرد نباید به هنگام عبادت سر خود را بپوشاند و یا کلاهی بر سر داشته باشد.
خوب حالا سوال این است که چرا در این مورد طبق دستور پولس عمل نمی کنید و سرها پوشیده نیست و چرا به این شکل عمل نمی شود؟ یا سوال هفتم مطرح شد در کتاب پیدایش 12: 10-19 در رابطه با حضرت ابراهیم(ع) این طور آمده که: و اَبرام به مصر فرود آمد به زن خود سارای گفت اینک می دانم که تو زن نیکو منظری هستی همانا چون اهل مصر تو را گویند این زوجه اوست پس مرا یکشند و تورا زنده نگاه دارند پس بگو که تو خواهر من هستی .... و امرای فرعون او را دیدند و او را در حضور فرعون ستودند پس وی را به خانه فرعون درآوردند و به خاطر وی با اَبرام احسان نمود و او صاحب میش ها و گاوان و... و خداوند فرعون و اهل خانه او را به سبب سارای زوجه اَبرام به بلای سخت مبتلا نمود و فرعون اَبرام را خوانده گفت ... و الان اینک زوجه تو او را برداشته روانه شو آن گاه فرعون در خصوص وی کسان خود را امر فرمود تا او را با زوجه اش و تمام مایملکش روانه نمودند.
و این سوال: آیا برای شما مسیحیان توهین کتاب مقدس به پیامبر بزرگ الهی حضرت ابراهیم(ع) قابل پذیرش است؟ مثل فردایی بحث به قربان بردن فرزندش مطرح است، روز عید قربان است. آیا این توهین برای شما قابل پزیرش است؟ آیا برای شما عقلانی است که غیرتی که ما از افراد عادی انتظار داریم در شخصی مثل حضرت ابراهیم(ع) وجود نداشته باشد چطور می توانید توجیه کنید و این مسئله را حل می کنید.یا این که یک پیامبری اطفالی او را مسخره می کنند. ما همه حرف هایی را که شنیده مسیحیت گفتند محبت و صفا و صمیمیت باشد بیان شده که اگر بر سمت راست صورت سیلی زد سمت چپ را نگه دار اما چطور می شود در کتاب مقدس پیامبر نمی تواند مسخره کردن یا صحبت ها و شوخی های چند کودک را تحمل کند و نفرین می کند و این کودکان را نابود می کند. در کتاب دوم پادشاهان 22: 23و24
و از آن جا به بیت ئیل برآمد و چون به راه بر می آمد اطفال کوچک از شهر بیرون آمده او را سخریه نموده گفتند ای کچل برآی ای کچل برآی و او به عقب برگشته ایشان را دید و ایشان را به اسم یهوه نفرین کرد و خرس از جنگل بیرون آمد و چهل و دو پسر از ایشان بدرید.
سوال: آیا واقعا شما مسیحیان می پذیرید آن گونه که کتاب مقدس گفته پیامبران الهی این گونه بی رحم، خشن و عصبی مزاج باشند و حتی کودکان را بکشند؟
حجت السلام و المسلمین آقای عباسی: یعنی 42 نفر کشته می شوند به خاطر این که یک پیامبر عصبانی شده بی رحم و خشن است، عصبی مزاج است و حتی حاضر است کودکان را بکشد.
 حجت السلام و المسلمین آقای طباطبایی: ماجراهایی که می خوانیم در کتاب مقدس، پیامبری باشد که کچل باشد فرض کنید چه ماجرایی بوده که تمام کودکان در کوچه بودند و از بین این ها 42 نفرشان پسر بودند، عذر خواهی می کنم همه پسر بودند که 42 نفرشان کشته شده اند. و شهر بیت ئیل کجا بود و جنگلش کجا بود که خرس بیاید یک بچه را بکشد بقیه در رفته و فرار کرده اند. چطور فرصت کرده به رگبار ببندد 42 بچه را به چه نحوی؟
 حجت السلام و المسلمین آقای عباسی: همه چیز جمع بوده شهری، جنگلی، بچه ها هم به این تعداد فراوان حاضر بودند.
 حجت السلام و المسلمین آقای طباطبایی:نشان می دهد ماجرا جعلی است.
حجت السلام و المسلمین آقای عباسی:سوال این جا است که چرا خدا جلوی پیامبر را نگرفت بالاخره دعایی کرد، نفزینی کرد. خدا چرا عمل کرد؟ منتظر بود تا این بگوید بزنه همه را لت و پار کند این که ما حالا داریم که اگر کسی را نفرین کند درست نباشد خوب به اجابت نمی رسد قرار نیست هرکس در خیابان بگوید خدا تو را لعنت کند واقعا خدا لعنت کند. برحق بودن قضیه
حجت السلام و المسلمین آقای طباطبایی: استاد عباسی ما تصویری از خدا داریم. خدای عهد قدیم و خدای یهودی خدای بسیار خشن منتظر بهانه است بکشد، نابود کند، نسل کشی راه اندازی کند. وقت بش در همین برنامه در موردش گفتگو می کنیم. خدای عهد جدید کلا محبت یعنی جایی که می خواهند بی آید تو را بکشند دفاع نکن اجازه بده بکشند محبت.
 حجت السلام و المسلمین آقای عباسی: حالا ما هنوز نفهمیدیم که این چه تفاوتی ایجاد کرد اول خدای عهد عتیق آیا همان مولودی نداشت به اسم عیسی از همان مشتق نشد عیسی روی زمین آمده این تغییر را کرده .
 حجت السلام و المسلمین آقای طباطبایی: شاید بشود تحلیل روانشناسانه بکنیم یک پدری که مثلا خیلی خسیس است وقتی فرزندی به دنیا می آید فرزندش چون معمولا از خساست ضربه خورده سعی می کند که سخاوتمند باشد. اصل ماجرا غلط است حالا تا بخواهیم برسیم به این تحلیل ها که چنین افراط و تفریط هایی وجود دارد. خدایی که در اسلام است خدای مهربان است فوق العاده مهربان است، اصلا قابل تصور نیست مهر و محبتش و در عین حال بسیار عادل و در عین حال ظلم ستیز است. اجازه نمی دهد کسی به کسی ظلم کند.
 


طبقه بندی: فیلم، یهودیت، مسیحیت،
برچسب ها: سلیمان، عیسی، نسب مسیح، کشتی یعقوب با خدا، زنای یهودا با تامار، تناقضات نسب نامه مسیح، غیرت ابراهیم و سارای در دربار فرعون،

اشتراک و ارسال مطلب به:

[ یکشنبه 1 دی 1392 ] [ 08:41 ق.ظ ] [ شهاب ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم.

1. انتشار محتوای پست های رمز دار این سایت در اینترنت مجاز نیست.
2. در صورت مشکل در دانلود و دریافت فایل ها، نخستین پست وبلاگ را بخوانید تا راهنمایی شوید.
3. پاورپوینت هایی را دانلود کنید که مبحث آن را به صورت حضوری در کلاس گذرانده اید. در غیر این صورت ممکن است برخی از محتوای پاورپوینت ها برای شما کارایی لازم را نداشته باشد.
4. از شاگردان عزیز، کسانی که در زمینه طراحی گرافیک،‌ طراحی پاورپوینت، تدوین فیلم و کلیپ، مقاله نویسی، ویرایش، ترجمه، وبلاگ نویسی و ... مهارت داشته و آمادگی همکاری دارند، تقاضا می کنم تا در صورت تمایل از طریق ایمیل یا بخش نظرات اعلام کنند.
برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت روز افزون دارم.
نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

Powered by WebGozar

امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic