کتاب خانه تخصصی ادیان و مسیحیت پژوهی
دانلود منابع ادیان و مسیحیت شناسی: فیلم،‌ کتاب، مقاله، پاورپوینت و ...

شما کاربران سایت برای هدایت دیگران چه کارهایی می‌توانید انجام دهید؟

اصلا چرا باید دیگران را هدایت کنیم؟‌


آیا می‌دانید منظور از بخش دوم آیه سی و دوم سوره مائده چیست؟
 

... مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا وَمَنْ أَحْیَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا (مائده : 32)
ترجمه:

هر كس كسى را جز به قصاص قتل یا [به كیفر] فسادى در زمین بكشد چنان است كه گویى همه مردم را كشته باشد و هر كس كسى را زنده بدارد چنان است كه گویى تمام مردم را زنده داشته است.


سوال: مگر کسی می‌تواند یک انسان مرده را زنده کند؟

در کتاب امالی مرحوم شیخ مفید معنای این آیه در روایتی توضیح داده شده است:
امالی شیخ عن المفید عن ابن قولویه عن ابیه عن سعد، عنه عن عثمان بن عیسى عن سماعة بن مهران عن أبی عبد الله ع قال قلت له قول الله تبارك و تعالى مَنْ قَتَلَ نَفْساً بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسادٍ فِی الْأَرْضِ فَكَأَنَّما قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعاً وَ مَنْ أَحْیاها فَكَأَنَّما أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعاً فقال من أخرجها من ضلالة إلى هدى فقد أحیاها و من أخرجها من هدى إلى ضلال فقد قتلها.

یعنی اگر کسی شخصی را از گمراهی بیرون آورده و هدایت کند، او را زنده کرده است و اگر شخصی انسان هدایت‌یافته‌ای را گمراه کند، او را به قتل رسانده است.
لذا بر اساس آیه‌ای که در ابتدا نقل کردم،‌ اگر کسی یک نفر را گمراه کند، تمام انسان‌ها را گمراه کرده است و اگر شخصی یک نفر را هدایت کند، تمام انسان‌ها را زنده و هدایت کرده است.

آیا شما نمی‌خواهید در این هدایت‌گری نقشی داشته باشید؟‌


بله. شما. خواننده عزیز این مطلب را می‌گویم.
آیا نمی‌خواهی در این هدایت‌گری نقشی را ایفا کنی؟‌
آیا می‌دانی بیش از دو هزار وبلاگ و سایت از مسیحیت به زبان فارسی علیه تشیع شبهه پراکنی می‌کنند؟‌

آیا می‌دانی در همین لحظه چهل هزار سایت و وبلاگ وهابی دارند علیه امامان شما که شیعه هستید مطلب می‌نویسند و توهین کرده و مردم دنیا را تشویق می‌کنند که زنان و کودکان شیعه را بکشید تا به بهشت بروید؟
آیا می‌دانی صدها شبکه های ماهواره‌ای اینها شبانه روز علیه شیعه دروغ پراکنی می کنند؟
به دیگران کاری نداشته باش. ان شاء الله که صدها سال زنده باشید اما جسارتا دیگران را در قبر شما نخواهند گذاشت. این سوال را خود شما در جلسه‌ای با وجدان خودتان باید پاسخ بدهید.
شخص شما چقدر برای پاسخ دهی در این راه گام برداشته‌ای؟‌
شخص شما اگر نمی‌توانی پاسخ شبهات را بدهی چقدر برای معرفی تشیع و امام زمانت به دنیا گام برداشته‌ای؟
اگر خیال می‌کنی علم یا مهارتش را نداری و نمی‌توانی،‌ حداقل در سطح مهارت‌هایی که الان داری و در حدی که می‌توانی چقدر فکر کرده‌ای که می‌توانی گام برداری و موثر باشی؟ 
نگران نباش. من شما را راهنمایی می‌کنم. شما می‌توانی خدمات بسیاری را در راه معرفی اسلام ناب به جهان داشته باشی.

ادامه مطلب را بخوانی، خودت می فهمی چرا و چگونه؟ برای این که بتوانیم شما را راهنمایی کنیم و بگوییم که چگونه می توانی در این هدایتگری نقش داشته باشی، این پست را تا به آخر بخوان و هر آنچه صلاح می دانی از مشخصات و مهارت‌های فردی خودت را بنویس و تکمیل کن و بعد هم تمام آن را برای ما ایمیل کن. ما برایتان برنامه‌ریزی می‌کنیم و به شما در رسیدن به هدف کمک می‌کنیم.

گزینه‌های دلخواه زیر را تکمیل کن و برای ما به ادرس islamicdialogs@gmail.com ارسال نما.

.......
مشخصات:
نام و نام خانوادگی:                                    
نام مستعار اینترنتی:   
تحصیلات(سطح تحصیلی و رشته مربوطه):                    

مسیرهای ارتباط:
ایمیل:                                      
آدرس وبلاگ شخصی:                        
آدرس سایت شخصی:  
تلفن همراه:
شبکه اجتماعی مجازی:

آشنایی با سایت ما:
نحوه آشنایی(اینترنت، معرفی اشخاص، شرکت در کلاس‌های آموزشی ما و ...):
                               

توانمندی و مهارت های فردی:
در ادامه فهرستی از مهارت‌هایی که هر فرد می‌تواند داشته باشد را نوشته‌ایم. شما آن‌ها را بخوانید و در هر کدام که توانایی‌ای در خود می‌بینید یا صلاح می‌دانید در آن زمینه در راه هدایت دیگران به اسلام ناب و تشیع و شاد کردن دل اهل بیت علیهم السلام کمک کنید، قدمی بردارید، اطلاع دهید،‌ تا یک برنامه عملی پیش رویتان قرار دهیم.


(لطفا اگر خواستید سطح توانمندی خود را نیز با عدد مشخص نمایید: متوسط = 1 / خوب= 2 / تخصصی= 3)

..........


مهارت های چند رسانه ای خود را در این قسمت تعیین کنید:

صوت (نگارش متن رادیویی، اجرای رادیویی، ویرایش فایل های صوتی، کتاب صوتی و ...):
حتی اگر کارهای تخصصی هم بلد نبودید،‌ فایل صدا یا فیلم را که می‌توانید پیاده کنید! هم محتوای آن را یاد می‌گیرید هم به انتشار مکتب اهل بیت علیهم السلام و دین خدا کمک می‌کنید. هر چقدر بخواهید فایل‌های صوتی و فیلم‌های آموزشی در اختیارتان می‌گذاریم تا پیاده کنید و متنش را برای ما ایمیل کنید تا همراه با اصل فایل صوتی یا فیلم در اینترنت منتشر کنیم.
گرافیک دو بعدی(نقاشی، طراحی پوستر، طراحی جلد، نقاشی کمیک استریپ، تصویرگری کتاب کودک، کاریکاتور، عکاسی و ...)
به شما سوژه‌های روایی و دعوتی پیروان ادیان به اسلام را می‌دهیم تا آن را با هنر طراحی و گرافیک خود به یک پوستر تبلیغی تبدیل کنید تا در فضای مجازی به رایگان منتشر کنیم.
گرافیک سه بعدی و انیمیشن(فیلم، مستند، انیمیشن، فلش، کلیپ‌های تصویری و ...، رصد، پاورپوینت و ... )
به شما پاورپوینت می‌دهیم تا آن را به کلیپ تبدیل کنید.
یا اگر متخصص در ساخت پاورپوینت باشید،‌ به شما متون کتاب یا مقالات تخصصی می دهیم تا آن را به پاورپوینت تبدیل کنید یا این که پاورپوینت‌هایی ساده را به پاورپوینت‌هایی تخصصی تبدیل کنید.
حتی اگر مایل باشید می‌توانیم پاورپوینت‌های گاه ساده و بی‌ریخت اساتید ادیان را به شما بدهیم و شما آن را به یک پاورپوینت استاندارد برای تدریس تبدیل کنید و در ثواب تدریس اساتید شریک باشید.


..........

مهارت های پژوهش و نگارش:
نگارش (پژوهش های فرهنگی، مقاله نویسی، ویرایش صوری، ویرایش دستوری، ویرایش محتوایی، نمونه خوانی، داستان نویسی، فیلم نامه نویسی، تالیف کتاب).
تا دلتان بخواهد متن داریم تا آن را ویرایش کنید. شما اگر ویراستار حرفه‌ای هستید، فقط کافی است بخواهید جهادگرانه در این راه داوطلب شوید.
آن قدر مسیحیت، بهائیت، وهابیت، تصوف،‌ زرتشتی‌ها و ... علیه ما شبهه تولید کرده‌اند که اگر شیر میدان باشید و برای پژوهش و پاسخ‌دهی داوطلب شوید، حضورتان به قدر طلایی به وزن ده‌ها برابر اندازه خودتان ارزشمند خواهد بود. اعلام آمادگی کنید، شما را در گروه‌های شبهه پژوهی خودمان عضو می‌کنیم.

اگر هم آن قدر حرفه‌ای هستید که خودتان می‌توانید مقاله‌های خوبی را بنویسید،‌ شما را راهنمایی می‌کنیم. در هر موضوع و فرقه‌ای که خودتان بخواهید. خیالتان راحت باشد. استادانی داریم که علم هر کدامشان هزاران نفر را می‌تواند راهنمایی کند و ذره‌ای از علمشان هم کم نمی‌شود. سخاوتمندند و در انتظار راهنمایی خواستن شما. البته برای این شاخه فعالیت باید روش مقاله‌نویسی را حداقل بلد باشید و وقت اساتید تنها در موضوعات برای شما به کار گرفته شود.
اگر مقالاتتان ارزشمند و خوب باشد،‌ خودم کمکتان می‌کنم تا منتشر شود.


...........
مهارت ترجمه:
نوع زبان مبدا و مقصد و سطح تسلط خودتان را هم بیان کنید.
ما به مترجمان مختلفی به ویژه به زبان عربی و انگلیسی برای موارد زیر نیاز داریم که امیدواریم شما یکی از آنان باشید:
ترجمه فیلم:
ترجمه متون تخصصی الهیاتی اسلام یا مسیحیت:
ترجمه متون عمومی ادیان:

هم مقالات و کتاب‌هایی داریم که شما می‌توانید آن‌ها را از فارسی به زبان‌های انگلیسی،‌ عربی، فرانسه، اسپانیولی، ایتالیایی و هر زبانی که بلدید ترجمه کنید. البته در این صورت زبان مقصد باید زبان مادریتان باشد و واقعا مهارت زیادی به آن زبان داشته باشید.
هم آن قدر مقاله و کتاب داریم که لازم است از عربی و انگلیسی به فارسی ترجمه شود و کمک شما برای ما کلمه به کلمه، بی حد و حصر ارزش دارد. ...........

مهارت های ارائه:
سخنرانی، تدریس و کلاس‌داری، مشاوره.
اگر معلم هستید، مهم نیست کجا، و دانش‌آموزتان در معرض شبهات ادیان دیگر قرار گرفته است و نمی‌دانید چه کار کنید، هیچ نگران نباشید. اشخاصی اینجا هستند که خودشان را وقف راهنمایی شما کرده‌اند. تماس بگیرید و بعد هم شما خودتان را وقف راهنمایی دیگران کنید.

..........

مهارت های اینترنت:
وبلاگ‌نویسی، شبکه‌های اجتماعی(آدرس شبکه)، انجمن‌های گفتگو، مسنجرها و چت(نوع مسنجر مانند بیلوکس، پالتاک ، یاهو و ..)، گروه های یاهو یا گوگل، تدریس و آموزش وب، طراحی وب - مدیریت سی ام اس ها، طراحی وب - برنامه نویسی، بارگذاری اطلاعات در سایت، خدمات هاستینگ، هک و ... .

ما به همه دیجیتال‌مَن‌ها و شما افسران جنگ نرم در فضای مجازی،‌ احترام می‌گذاریم و شدیدا به حضور فعالتان نیاز داریم. محتوا، ایده،‌ منابع و ...  از ما،‌ مهارت و انتشار و اجرا از شما. قصد تقرب کنید و بایت(Bit) به بایت(Bit) اجر الهی را برای خودتان بخرید. چه دوستانی داشته‌ایم که مدت‌ها است از دنیا رفته‌اند اما وبلاگشان هنوز زنده است و هر یک نفری که از آن‌ها مطلب هدایتگرانه‌ای بخواند و هدایت شود، همچنان صدقات جاریه‌ای برای او خواهد بود. از این بالاتر، مطلبی را که نوشته‌اند و در فضای وب دیگران از آنان کپی و پیست کرده‌اند،‌ هر کس از آن‌ها بخواند هم باز آن نویسندگان مرحوم غرق در ثواب خواهند شد .. تا بی نهایت.
پس در محیط مجازی هم می‌توان صدقات جاریه و باقیات صالحات گذاشت، اما تا زنده‌ایم باید اراده کنیم و اقدام............

مهارت های رایانه:
تایپ، نرم افزارهای چند رسانه ای(نام نرم افزار)، نرم افزارهای خاص(نام نرم افزار).

کتاب‌ها،‌ نسخه‌های پی دی اف،‌ و نسخه‌های خطی زیادی داریم که اگر شما تایپ سریع بلد باشید،‌ بسیار می‌توانید به ما کمک کنید. اگر برنامه‌نویس باشید الی ما شاء‌الله طرح و برنامه برایتان داریم. هم تجربه خواهید اندوخت، هم ثواب خواهید کرد و اگر هم به دنبال ایده‌های دینی ناب باشید،‌ ایده‌باران خواهید شد...

............

مهارت های تلفن همراه:
کتاب‌سازی، برنامه نویسی (اندروید و ..)، تولید محتوا و پیامک، آموزش،‌ مدیریت گروه‌ها در برنامه‌های Whatsapp , Wechat و ...

الان دیگر هر کسی یک گوشی در دست دارد و شب و روز تحت تاثیر محتوای آن است خواه کلیپ ، خواه عکس، خواه پیامک و .... در این عرصه هم ما محتوا تولید می‌کنیم تا مکتب اهل بیت علیهم‌السلام را معرفی کنیم و پیروان دیگر ادیان را به این آیین ناب هدایت کنیم،‌ شما هم با فناوری ارتباطات محتوای ما را با هنر و مهارتی که دارید منتشر کنید. مشاوره و محتوا از ما،‌ اراده، همت و اجرا از شما. مگر این که فکر کنید سربازی و شاد کردن دل امام زمان علیه‌السلام از این طریق غیر ممکن باشد که دیگر آن وقت...! به هر حال ما آماده‌ایم،‌ شما چی؟ اگر بله،‌ بسم الله...


.........

سایر مهارت ها:
سایر هنرها و مهارت هایی که شما دارید و می توانید از آن ها در راه مبارزه با تبشیر مسیحیت استفاده کنید را نیز در اینجا ذکر کنید.

حتی اگر خیاط باشید،‌ یا خادم یک مسجد، یا مدیر یک مجموعه، یا کارمند، یا خانه دار، یا کتاب‌فروش،‌ یا ... هر شغلی که داشته باشید، یا حتی اگر بیکار هم باشید، در اطراف خود دقت کنید،‌ حتما یک مهارتی خواهید داشت که بتوانید از آن برای هدایت یک انسان گم‌شده کمک بگیرید و امیرالمومنین علیه‌السلام را شاد کنید. ولو آن شخص گم‌شده خودتان باشید، یا دوستتان، یا خواهر و یا برادرتان.. الان کلید در دست شماست..


..........

پشتیبانی مالی:
همچنین در صورتی که متمایل به پشتیبانی مالی از برخی از فعالیت‌های ما هستید و می‌خواهید برای هدایت کردن پیروان سایر ادیان به مکتب پر افتخار اهل بیت‌علیهم السلام سرمایه گذاری کنید، می‌توانید آمادگی خود را در این زمینه اعلام کنید.


یکی از من پرسید برای عزیز دلم که از دنیا رفته و به اندازه تمام هستی دوستش داشتم چه چیزی را به عنوان خیرات به او هدیه کنم. بهترین چیز را می‌خواهم. هزینه‌اش هم برایم مهم نیست. گفتم کتاب. البته نه هر کتابی. انتخاب کتابش باید با متخصص و استاد باشد. اما تو می‌توانی عزیز مرحومت را در ثواب انتشار آن کتاب سهیم کنی، یا توزیع رایگانش،‌ یا پرداختن بخشی از تولید یک اثر و ... .
مهم نیست که چقدر می خواهی هزینه کنی، مهم این است که درست هزینه کنی.
شما می توانی برای برگزاری یک دوره نقد یکی از مکاتب انحرافی در شهر خود سرمایه گذاری کنی یا حتی در شهری دیگر. استاد جهادی و رایگان از من.. برنامه ریزی و هزینه برگزاری از تو..
شما می‌توانی برای خرید یک بسته کتاب، یا فقط یک کتاب رمان،‌ و هدیه به یک شخص آسیب دیده فکری هزینه کنی. مشاوره و انتخاب کتاب و راهنمایی از من.. خرید و اهدا از تو..
مسابقه کتاب‌خوانی برای یک اثر مفید می‌دانی چقدر ارزش دارد. برگزاری مسابقه،‌ پیدا کردن متولی اجرایی، انتخاب کتاب و ... از من، هزینه یا به عهده گرفتن هر بخشی از کار که دوست داری با تو..
فرض کن نویسنده یا استادی متخصص در نقد یکی از مکاتب انحرافی غیر مشهور که علیه شیعه شبهه می‌پراکند، کتابی را بنویسد و بخواهد آن را توزیع کند. پیروان آن فرقه که آن را نمی‌خرند چون علیه خودشان می‌دانند. مردم عادی هم آن را نمی‌خرند چون اصلا آن فرقه را نمی‌شناسند. اساتید هم آن را نمی خرند، چون خودشان استادند. دولت هم نمی‌خرد، چون دولت برای همه است و اگر اقدامی کند،‌ پیروان فرقه آشوب خواهند کرد. پس چه کسی باید اثر علمی این نویسنده را حمایت کند تا به رایگان در یک منطقه آسیب‌دیده توزیع شود؟ شما می‌توانی همان حامی باشی. هم یک استاد را حمایت کرده‌ای هم از شیعه دفاع کرده‌ای هم یک گم‌شده را هدایت کرده‌ای. از این اساتید زیاد می‌شناسم. اراده و تصمیم و کمک از تو.. راهنمایی از من..

اساتید زیادی را می‌شناسم که به دلیل مشکل اقتصادی،‌ توان اجاره یک سرور و راه اندازی یک سایت اینترنتی را حتی ندارند. نه از نظر فنی و نه از نظر اقتصادی. اما تا دلتان بخواهد از نظر محتوایی استادند. حمایت فنی یا اقتصادی از تو،.. معرفی استاد با من..
در حوزه ادیان کتاب‌های تخصصی، منابع و مراجعی وجود دارد که بسیار گران‌قیمتند. برای همین فقط اساتیدی خاص که مشکل مالی ندارند به این برنامه‌ها دسترسی دارند. اساتید بسیار متخصصی هستند که داشتن این کتاب‌ها یا منابع و نرم افزارها برایشان واجب و لازم است،‌ اما... تو می‌توانی حمایتشان کنی.
از این مثال‌ها زیاد است.
نکته مهم:‌ در تمام پشتیبانی‌های مالی‌ای که انجام می‌دهید،‌فرایندها شفاف خواهد بود تا مبادا تصور کنید سرتان کلاه رفته است. صفر تا صد را خودتان انجام خواهید داد و من فقط شما را راهنمایی خواهم کرد. 
.........


از موارد فوق، تمام زمینه‌هایی که در آن تمایل به همکاری دارید را به ترتیب اولویت مشخص نمایید:
1.    ...
2.    ...

اگر مایل بودید، سوابق فعالیت ها و افتخارات خود را نیز بنویسید.
1.    ... .
2.    ... .

 

در پایان هم هر توصیه یا نکته‌ای که لازم دانستید را بگویید، با جان و دل خریداریم. همه ما از مرد و زن، پیر و جوان،‌ بی‌سواد و دانشمند،‌ فعال و غیر فعال،‌ دوست داریم ناممان در فهرست خدمت‌گزاران حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف باشد و روز قیامت حضرت زهرا سلام الله علیها به ما نگاهی مادرانه و سرشار از لبخند داشته باشد.

 


اکنون که گزینه‌های دلخواه را تکمیل کردی، بی زحمت آن را به ادرس islamicdialogs@gmail.com برایمان ایمیل کن.

ایمیل را اشتباه نفرستی. آخر آن حرف جمع S دارد  islamicdialogs@gmail.com .
طبقه بندی: پاورپوینت، نرم افزار، مقاله، کتاب، فیلم، صوت، کلیات، تصوف، بهائیت، یهودیت، زرتشت، وهابیت، ادیان شرق، اسکاتولوژی، مسیحیت، متاریدینگ،

اشتراک و ارسال مطلب به:

[ یکشنبه 26 آبان 1392 ] [ 03:35 ق.ظ ] [ شهاب ] [ نظر شما چیست؟ ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم.

1. انتشار محتوای پست های رمز دار این سایت در اینترنت مجاز نیست.
2. در صورت مشکل در دانلود و دریافت فایل ها، نخستین پست وبلاگ را بخوانید تا راهنمایی شوید.
3. پاورپوینت هایی را دانلود کنید که مبحث آن را به صورت حضوری در کلاس گذرانده اید. در غیر این صورت ممکن است برخی از محتوای پاورپوینت ها برای شما کارایی لازم را نداشته باشد.
4. از شاگردان عزیز، کسانی که در زمینه طراحی گرافیک،‌ طراحی پاورپوینت، تدوین فیلم و کلیپ، مقاله نویسی، ویرایش، ترجمه، وبلاگ نویسی و ... مهارت داشته و آمادگی همکاری دارند، تقاضا می کنم تا در صورت تمایل از طریق ایمیل یا بخش نظرات اعلام کنند.
برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت روز افزون دارم.
نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

Powered by WebGozar

امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic